DDM Litovel

DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE LITOVEL

 

DDM Litovel
Aktuality
Kroužky a kluby
Akce
Integrace
Spontánní aktivity
Tábory
Táborová základna
Ke stažení
Kontakty
Galerie akcí

 

Zlatý list - základní kolo Litovel

  Ve čtvrtek 11. května proběhlo v okolí chaty Doubravka v Litovli základní kolo této tradiční přírodovědné soutěže. Zúčastnilo se jí 72 dětí a studentů ze základních škol z Medlova, Pňovic, Senice na Hané, základních škol Jungmannova a Vítězná z Litovle a studenti nižších ročníků Gymnázia Jana Opletala v Litovli. Na osmi stanovištích odpovídali soutěžící na otázky ze zoologie, botaniky, mineralogie, meteorologie a ekologie.
  V mladší kategorii zvítězil tým studentů Gymnázia Jana Opletala Litovel ve složení: Vivienne Cao, Tadeáš Fryčák, Jan Cetkovský, Ondřej Cetkovský, Petr Žampach a Štěpán Holada. Druhou příčku obsadilo družstvo ze ZŠ Senice na Hané, třetí pak žáci ze ZŠ Medlov.
  Starší kategorii vyhrálo po zásluze soutěžní družstvo ze ZŠ Senice na Hané ve složení: Anna Štefanová, Alexandra Dutszaková, Jan Zatloukal, Štěpánka Štefanová, Kristýna Janečková a Julia Doleželová. Druhé místo vybojovali studenti nižšího víceletého gymnázia Jana Opletala Litovel, třetí příčka patří týmu ze ZŠ Jungmannova Litovel.
  Na závěr moc děkujeme MS Doubrava za zapůjčení lovecké chaty, sponzorům z ČSOP i Olomouckému kraji za pěkné odměny pro soutěžící, všem pořadatelům nejen na soutěžních stanovištích za jejich pomoc a ochotu, no a též všem soutěžícím za příjemně strávený den v krásné jarní přírodě Litovelského Pomoraví!Volný čas
je nejpříjemněji

prožitá svoboda.
Má její omamnou vůni
a prostor k rozletu,
ale i nutnost volby
a z ní plynoucí
zodpovědnost