DDM Litovel

DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE LITOVEL

 

DDM Litovel
Aktuality
Kroužky a kluby
Akce
Integrace
Spontánní aktivity
Tábory
Táborová základna
Ke stažení
Kontakty
Galerie akcí

 

IN LINE HŘIŠTĚ - SKATE PARK

Skate park vznikl před cca dvanácti lety v prostoru za budovou DDM na Staroměstském náměstí. Tenkrát se našla spousta mladých nadšenců, které uchvátila jízda na prkýnku nebo botách s kolečky. Pro tyto nadšence se nechaly vyrobit in line překážky, rampy atd. Vznikla zde bouda,  vybavená od podlahy po střechu  bruslemi, skejty, koloběžkami, chrániči a helmami, které si mohl každý zájemce bez poplatku zapůjčit.
Nějakou dobu vše fungovalo tak jak se na takové hřiště sluší a patří, děti jezdily, učily se nové kousky a zdokonalovaly se. Dokonce na našem hřišti proběhly opravdové závody, kterých se zúčastnili skejťáci a in line bruslaři z celé ČR. Navíc atmosféru dokreslil skvělý DJ a tahle akce neměla chybu.

Léta ubíhala a nadšených skejťáků ubývalo. Naopak přibývalo vandalů, kazisvětů a ničemů, kteří si z in line hřiště udělali terč k vybití svých nakupených mindráků. Mladí se zde začali scházet nejraději v již uzamčeném areálu za účelem vykouřit co nejvíc cigaret, asi s úmyslem udělat rekord v počtu vajglů poházených po zemi, opíjet se alkoholem a pod jeho vlivem pak pozvracet co se dá. Občas něco podpálit, občas rozbít skleněné výplně a raději nebudu dál jmenovat, co se na in line hřišti v současné době všechno děje po zavírací době.

V budově DDM, která sousedí s in-line hřištěm, probíhá pravidelná zájmová činnost a ačkoliv naši provozní zaměstnanci areál pravidelně uklízejí, vedoucí jsou často nuceni před začátkem činnosti kroužku ještě znovu uklidit další nepořádek a někdy i rozbité sklo, aby se děti nezranily.

Je velká škoda, že si mladí lidé neuvědomují, kolik dá práce a času vybudovat nějaký prostor, kde mohou s kamarády smysluplně trávit volné chvíle po škole. Vůbec si neváží toho, že za pobyt a využívání těchto prostor děti a mládež neplatí ani korunu.

Ale to, že se někde neplatí neznamená, že to nestálo peníze.Volný čas
je nejpříjemněji

prožitá svoboda.
Má její omamnou vůni
a prostor k rozletu,
ale i nutnost volby
a z ní plynoucí
zodpovědnost